Prečo používať pri práci certifikované produkty?

Seriózny dodávateľ pigmentov musí mať status oficiálneho distribútora, prípadne ambasádora/partnera. Má k dispozícii všetky informácie a dokumentáciu k produktom, ktorú môžu požadovať príslušné kontrolné úrady SR (RUVZ a SOI). Dodávateľ pigmentov musí predávať len produkty v súlade s najnovšími nariadeniami EU rady vrátane predpísaného označovania produktov a poskytnutia úradom alebo na vyžiadanie spotrebiteľovi bezpečnostný /analytický list pigmentu, CE certifikáty k zariadeniam a pod.

Aké sú riziká ak nepoužívam pri práci certifikované produkty?

Neznalosť zákona neospravedlňuje a v prípade profesie permanentného make-upu je použitie necertifikovaných produktov trestné, nakoľko sa považuje za vedomé ohrozenie zdravia klientky. Je nutné si uvedomiť, že zasahujete do ľudského tela a implementujete doň látky, ktoré sa dostanú následne do celého tela. Necertifikované produkty obsahujú často vysoké neschválené koncentrácie pigmentov a/alebo kovov, ktoré nie sú bezpečné pri MR vyšetreniach a ostávajú navyše v pečeni. Obsahujú často parabény, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Môžu byť potenciálne karcinogénne v prípade obsahu nepovolených látok alebo nekvalitných substancií z pofidérnych zdrojov. AZO nebezpečné pri expozícii laserom – vznik karcinogénných látok. V prípade obsahu etylalkoholu sú dráždivé a odparením alkoholu z fľaštičky (pri trasporte a bežnom použití jeho koncentrácia klesá – odparuje sa) sú živnou pôdou pre mikroorganizmy ... toto a mnoho ďalšieho sa (ne)profesionál dopúšťa na klientkach, pokiaľ nepracuje s certifikovanými produktami.

Posted in: Default category
Nehazardujte so zdravým svojich klientiek a vašim rizikom trestného stíhania. Používajte vždy iba certifikované pigmenty. Zvoľte si kvalitu - zvoľte si Hanami!

Máte otázky? Opýtajte sa Dagmar.

Profesionálnej školiteľky PMU

V pracovné dni som tu pre vás od 10:00 do 16:00. Rada zodpoviem na Vaše otázky.