Ako začat s podnikaním v permanentnom make-upe ?

Treba mať v prvom rade odhodlanie, trpezlivosť, čas a chuť na seba pracovať. Celoživotné vzdelávanie by malo byť samozrejmosťou ako aj správne hygienické návyky a estetické cítenie. Najprv je potrebné mať výučný list z odboru kozmetiky alebo akreditovaný kurz kozmetičky. Následne Štátnu skúšku alebo odborného garanta (ak chcete oficiálne začať svoje podnikanie ako SZČO). Bez kozmetického vzdelania nie je možné pokračovať ďalej v štúdiu napr. permanentného make-upu. Školení na permanentný make-up je veľké množstvo a máte na výber domácich aj zahraničných školiteľov/masterov. Je potrebné si vybrať školiteľa aj na základe referencií, nie len ceny.

Využitie aktuálne do roku 2024 (ak nenastane zmena) štátnych dotácií na vzdelávanie v danom odbore zo sebou prináša možnosť bezplatného štúdia, ale je rozhodujúci aj rozsah a obsah štúdia, prax na modelkách a kvalita poskytnutého vzdelania, či podpora a poradenstvo po kurze. Kvalitné základné školenia totiž nie sú vôbec lacné a určite netrvajú 1-2 dni. Navyše nebudú obsahovať všetko, čo pre začiatok práce a porozumenie potrebujete. Doporučujem následne aj iné doplňujúce školenie a samoštúdium. Aby ste napríklad dokonale rozumeli farbám, odporúčam pigmentologický kurz a pod.  Je potrebné, aby ste získali dostatok vedomostí ale aj zručností. Ďalšia vec, s ktorou sa budete potýkať, sú produkty a materiá, ktorý je zdravotne nezávadný a v súlade so zákonom. Uvedomte si, že nákupom materiálov od neoficiálnych distribútorov, alebo na bazároch riskujete zdravie vašich klientov a pokuty. Každý materiál (ihla, prístroj, pigment a pod.) musí spĺňať najnovšie nariadenia EU rady Európy a mať príslušné bezpečnostné listy a previerky, či faktúru o nákupe.

Žiaľ, máme voľný trh, a tak sa k nám dostávajú pigmenty a materiály, ktoré nespĺňajú dané normy a sú zakázané. Poškodzujú zdravie ľudí alebo sú pre naše klientky rizikom. Mnohé začiatočníčky nevedia, ako napríklad s danou značkou pigmentov pracovať, čo môžu a nemôžu s čim miešať a pod. Na to je potrebné si zvoliť produkt alebo značku, ci školiteľa, ktorý vám všetko vysvetlí a prevedie vás vašimi pochybnosťami. Nakoniec, radosť z vášho úspechu je aj naša pýcha. Budeme radi, ak sa rozhodnete pre nás a my vám pomôžeme na vašej ceste za úspešnou kariérou.

Posted in: Default category
Nehazardujte so zdravým svojich klientiek a vašim rizikom trestného stíhania. Používajte vždy iba certifikované pigmenty. Zvoľte si kvalitu - zvoľte si Hanami!

Máte otázky? Opýtajte sa Dagmar.

Profesionálnej školiteľky PMU

V pracovné dni som tu pre vás od 10:00 do 16:00. Rada zodpoviem na Vaše otázky.