Rady pre microblading

Microblading línia zahŕňa rovnaké názvy pigmentov, aké nájdete aj v líniu PMU and Hairstrokes. V čom sa teda líšia? V konzistencii. Kým PMU línia ma ideálnu tekutú konzistenciu pre prístrojové techniky, aby pigment perfektne stekal po ihle v cartridge a umožnil vytváranie pixelov, microblading línia je špecifická svojou vysokou hustotou. Je tomu tak preto, aby pigment dokonale držal na čepieľke počas práce a tiež v prstienku.

Z praxe a znalostí o pokožke vieme, že microblading je viac traumatická forma pigmentácie ako prístrojová povrchová pigmentácia vo vrstvách. Je to preto, že spôsobujeme na pokožke mikro zárezy tenkou čepieľkou, zloženou z množstva diagonálne uložených ihličiek. Ľahkým pohybom ruky a čepieľky na pokožke vytvoríme maličký rez. Prístroj naopak vytvára vpich a to je výrazný rozdiel, ako sa pigment dostáva do pokožky a ako sa v nej správa. Pri povrchovom vpichu nedochádza ku krvácaniu a traume na koži. Pri reze žiaľ áno. Miesto, kde dochádza k poraneniu kapilár/vlásočníc a traume, bude pigment rezom vpravený miestami nekontrolovateľne hlbšie, pretože koža na obočí nie je všade rovnomerne hrubá. V miestach, kde zájdete čepieľkou hlbšie, ostane pigment výraznejšie "studený" - máme na mysli chladnejší odtieň. Všeobecne môžeme povedať, že microbladingom vytvorené obočie sa bude vždy hojiť "studenšie" ako pri prístrojovej povrchovej pigmentácii. Preto vám odporúčame nasledovné:

- Pracujte jemne, povrchovo a dôsledne

- Používajte len certifikovaný materiál a pigmenty. Skúste Hanami pigmenty!

- Na microblading použite líniu pigmentov, ktoré môžete vzájomne miešať a docieliť vami požadovaný odtieň. Odporúčame pri microbladingu voliť teplejšie odtiene - napríklad Maranti, Golden brown - zahoja sa neutrálne.

- veľkým pomocníkom je však pigment / modifikátor  GINGER. Ten by vám nemal chýbať. Je to univerzálny modifikátor = korekčný pigment, určený pre všetky línie Hanami pigmentov. Môžete ho teda pridať aj do Microblading línie, rovnako tak PMU línia alebo Eyeliner. Má tekutú konzistenciu a pridaním pár kvapiek k microbladingovému pigmentu vytvorí krásnu krémovú konzistenciu. Navyše pigment optimálne oteplí. Nemajte obavu, že by po čase bolo obočie oranžové alebo rúžové. S Hanami pigmentami to nehrozí, vďaka ich skvelému zloženiu bez obsahu minerálnej červenej, ktorej sa telo zbavuje roky a zanecháva neestetickú oranžovú stopu. Ginger je teda top produktom, ktorý sa hodí aj do Microblading línie. Vyskúšajte !

Posted in: Default category
Nehazardujte so zdravým svojich klientiek a vašim rizikom trestného stíhania. Používajte vždy iba certifikované pigmenty. Zvoľte si kvalitu - zvoľte si Hanami!

Máte otázky? Opýtajte sa Dagmar.

Profesionálnej školiteľky PMU

V pracovné dni som tu pre vás od 10:00 do 16:00. Rada zodpoviem na Vaše otázky.